Poznanie z Guatemaly

Poznanie z Guatemaly

AUDIO PRÍSPEVOK nahovorený pri praskajúcom ohni v Guatemale 23.3.2024 vypočuť tu ==>

.

.

.

OPÄŤ MA OVLÁDOL STRACH, aby mi ukázal jeho deštrukčnú silu a zároveň mi znovu dovolil spoznať, že nemožné je možné.

Je tomu pár dní, možno týždeň, čo pozorujem v sebe pokusy ,,draka“ (negatívne myšlienky, strachy, obavy, nepríjmanie prítomnosti, nábeh na depresiu, nezdravé myšlienky, zvláštny pocit v tele), že sa ma snaží opäť dostať na kolená.

Nič zvonku nám nemôže pomôcť, ako keď v sebe nájdeme aktivačný kľúč k pravde.

A to si vyžaduje veľa času a samoty. Čím ďalej tým viac cítim, že k tomu nevyhnutne patrí aj pobyt v prírode, pozorovanie východov a západov Slnka, zvuk vtákov a cikád, vôňa praskajúceho dreva, čo najviac bosé nohy, ktoré sa dotýkajú Zeme, čo najmenej vrstiev na svojom tele.

Keď raz človek zažije ten pocit ľahkosti bytia a obrovskú múdrosť, ktorú príroda nonstop k nám vysiela, keď máme ČAS ju vnímať, niet viac cesty späť.

Kto ma nepozná a nevie celý môj príbeh, tak možno vidí len pozlátko a krásne fotky z ciest. Za posledné štyri roky som si dovolila a našla cestu ako stráviť zimu v teple v Thajsku, na Zanzibare, Srí lanke, v Ekvádore/Guatemale.

Pričom netrávim dni na pláži opalovaním ,,gringo“ kože, ani naháňaním sa za pamiatkami, skôr zažívam možnosť mať čas. A v tom čase, prichádzať na odpovede zvnútra. Nie je to vždy jednoduché, najtäžší je návrat do reality (naspäť na Slovensko za priateľmi a rodinou, nebyť toľko krásnych ľudí, tak sa do slobodu berúcej krajiny ČR/SR už nevrátim).

Pričom, ale aj toto je MOJA REALITA, ktorú si tvorím a žijem v prítomnosti. Za posledné štyri roky som si prešla 4epizódy depresie, kedy moja duša doslova už nechcela tu byť, lebo nevedela ako ďalej. Čím sme vnímavejší, tým sme citlivejší.

Cítiť energie ľudí a priestoru je dar ako aj z časti ,,prekliatie”.

Napriek tomu si vyberám CÍTIŤ.

Vlastne nevyberám, deje sa to samé.

Prešla som si mnohými postupmi, nástrojmi, terapeutmi, doktormi, liečiteľmi, pokusmi a omylmi, ako aj znovuzrodením a OBROVSKOU VĎAČNOSŤOU, ŽE OPÄŤ ŽIJEM. Slovami sa nedá opísať tá vďačnosť, keď sa vynoríte z temna, kde ste si podávali ruku s Luciferom proti vašej vôli.

Každopádne je to práve to peklo, ktoré mi umožnilo vnímať celým srdcom ten RAJ NA ZEMI, ktorý nás opklopuje.

Vďaka uvedomeniu VZÁCNOSTI ŽIVOTA si vyberám miesta, kde zdielam svoj čas a energiu.

Popri zdraví je to to najvzácnejšie, čo máme ~ NÁŠ ČAS A ENERGIA.

Deje sa toho veľa momentálne vo svete. A nevyzerá to, že to tak rýchlo nejako zázračne neskončí. Každý z nás sme kvapkou, ktorá tvorí tento oceán. Ak máme tú možnosť v živote myslieť, cítiť, tvoriť a zdielať dobro, tak to je to, prečo, sme tu.

Prečo by inak práve nám bol darovaný život, v tomto tele, v tomto období obrovských zmien. Každé utrpenie alebo choroba fyzická, či psychická alebo nejaké neúspechy, ktorými si prechádzame sú tu preto, aby nás priblížili bližšie k svojmu vnútornému poznaniu.

K poznaniu toho, aby sme sa rozhodli pre to DOBRO.Sedím už niekoľko hodín pod mesiacom pri ohni, kde mi opäť prišli odpovede v božskom načasovaní, ako sa hovorí.

Je toho toľko, čo by som rada zdielala s ľuďmi, ktorí ma cítia, čítajú a ktorých duša počuje moje slová.

Rada by som v nej opísala môj príbeh, ktorý už od útleho detstva až do mojich 41rokov, nebol zrovna prechádzkou v ružovej záhrade. Napriek tomu v ňom bolo, je a bude mnoho krásnej prítomnosti.

Nikdy som netúžila napísať knihu, ale začínam cítiť, že sa k tomu pomaly, ale iste približujem. Bude určená pre všetkých citlivých ľudí, ktorí trpia, ale aj pre tých, čo už netrpia a našli cestu ako si oživiť dušu.

SVETLO DOKÁŽE SPOZNAŤ SAMÉ SEBA, IBA VĎAKA TIEŇU.

Využiť každý tieň, každú zdánlivo negatívnu okolnosť pre poznanie samého seba je v podstate AKTIVAČNÝ KĽÚČ ku skutočnej PRAVDE.

A tú má každý z nás v sebe ~ v srdci. S touto myšlienkou, v ktorej sa ukrýva mnoho príbehov sa pre tento príspevok (ktorý je aj tak príliž dlhý a mnoho ľudí odradí si ho vôbec prečítať až do konca) sa s vami lúčim a pozdravujem z Guatemaly, ktorú za pár dní už opúšťam.

Niekedy je to práve dlhá cesta alebo dlhý článok či kniha, ktorá nám môže priniesť chýbajúci puzzle do našej skladačky života.

Nič čo je rýchle a instatné ako pár sekúndový tik tok, či instagram reels nemôže poskytnúť hĺbku. A ostávať na povrchu a riadiť sa nejakýmmi pravidlami marketingu u mňa akosi nefunguje.

Ďakujem všetkým, ktorí ma čítate (aj keby vás bolo len pár) a ktorých moje príbehy inšpirujú napríklad aj v tom ako premeniť strach v odvahu.

Alebo vám dodávajú nádej, že všetko je možné, keď sa telo rozhodne následovať šepkanie duše, aby zdravie mohlo následovať a RADOSŤ sa žiť a ZDIELAŤ.

s láskou a úctou k životu

Video z prítomnosti rána v záhrade pri jazere Atitlán, obklopeným sopkami = POZRIEŤ A VYPOČUŤ TU.
Pusti si ho a na chvíľu sa ocitneš sa v Guatemale so mnou.

Pridaj komentár