Šamanská medicína rapé & sananga

Šamanská medicína rapé & sananga

Táto medicína sa ku mne dostala ,,náhodou“ presne v správny čas na festivale pred 5timi rokmi. Prvý krát mi ju sprostredkoval kamarátov kamarát z Brazílie. Človek, ktorý s medicínou rapé lieči rôzne závislosti od alkoholu a podobné. Mala som vtedy v sebe veľa smútku, pretože kvôli pokročilej chorobe bolo už jasné, že moja mamina odíde čoskoro do nebíčka.

Keď vidíte najvzácnejšieho človek ako sa trápi je to veľmi bolestivé a ťažko sa s tým zmierňuje, tobôž vedieť ako to pustiť. Po prvom užití rapé som pocítila veľkú úľavu a pocit uvolnenia tohto smútku. Ten pocit mi trval celý deň a bola som za neho veľmi vďačná. Smútok neodišiel, ale pocítila som, čo to znamená …letting go (prepustiť, čo nemôžme zmeniť).

Pustiť veci, ktoré nemôžme zmeniť je niekedy veľmi ťažké, avšak, pokiaľ nechceme ochorieť psychicky, či fyzicky, nevyhnutné. Hneď som si kúpila fúkačku tzv.kuripé a pár druhov rapé a sanangu. Doma som postupne začala skúmať, čo mi tieto medicíny dokážu dať. Rapé mi pomohlo prijať veci ako sú a uvoľniť sa do toho, čo sa deje. Po pár mesiacoch mi zmizla hrčka v krku, kde sa mi hromadil smútok.

Postupne som objavovala ďalšie možnosti liečenia vďaka tomuto harmonizačnému tabaku ako ho nazývajú na západe. Je to pre mňa vzácna medicína. Pomáha mi stíšiť myseľ, prečistiť nos, ak nepoužívam netti pot alebo kotrmelce v mori :).

Rapé je výborné pred meditáciou, dokonale vyladí a pomáha načúvať nášmu vnútornému hlasu. Často mi pri ňom prídu aj rôzne vízie ako by som niečo mala tvoriť, robiť, konať. Viem, že tieto vízie nie su z hlavy, lebo hlava je ticho, ale vynárajú sa z hĺbky ticha v tele, kde sa ukrývajú odpovede na všetky naše otázky. Napokon platí aj známe cliché: keď pustíš otázky, prídu odpovede. A tak sa to deje aj pri rapé.

Sanangu som niekoľko krát používala každý deň po určitú dobu a zbavila ma potreby nosiť šošovky. Zlepšil sa mi zrak do diaľky. Keď ju pravidelne používam vidím ostrejšie, jasnejšie a farebnejšie. Okrem toho cítim rôzne iné prepojenia, ktoré sa mi v živote dejú.

Zlepšila sa mi intuícia a naučila som sa relaxovať do pocitu silného pálenia v očiach, ktoré po aplikácii sanangy trvá približne necelú minútu. Ďakujem týmto medicínam za vzácne poznanie a dar liečenia.

S ceremóniami s rapé mám mnoho skúsenosti ako účastník, spolu tvorca a napokon už vediem očistné ceremónie aj sama buď individuálne alebo skupinovo.

Spätná väzba od ľudí, ktorým som túto medicínu podala mi dovoluje dôverovať, že môj prístup k tejto medicíne je správny a že ľuďom pomáha a dochádza k ich liečeniu, toho čo potrebujú.

Môj prístup je viac jemný, meditatívny než rýchly a silný. Niekedy pri podaní rapé citím vízie pri danom človeku, ktoré mu môžu dopomôcť ho naviesť na cestu svojho srdca. Som veľmi vďačná za túto medicínu, že mi prišla do života a že jej liečivú silu môžem sprostredkovávať ďalej.

Haux ~ Haux

RAPÉ je zmes amazonských liečivých rastlín, stromov, lístia, semien a ďalších posvätných zložiek, ktré sú tvorené rôznymi domorodými kmeňmi hlavne z Peru a Brazílie. Tradične sú aplikované pomocou fúkačky v kľudnom prostredí s meditačnou hudbou.

Úplná relaxácia a utíšenie myšlienok sú účinky fúknutia rapé. Nevytvára vízie alebo expanzie vedomia. Ide do celého tela s jemným šteklením, tŕpnutím a uvoľňovaním zbytočného napätia, ktoré naše telo automaticky si ukladá ako dôsledok žitia života v nesprávnom stave bytia. Telo uvolní všetko napätie s fúknutím, ostane len príjmený stav pre meditáciu. Z tohoto dôvodu, ľudia, čo meditujú používajú rapé pre vstup do ich vnútorneho sveta.

Na fyzickej úrovni čistí dýchací systém, je výborné hlavne pri problémoch s nosohrtanom, upchatým nosom, čistí nosné nečistoty, ktoré sú nahromadenými časticami zo znečistenej atmosféry. Rapé vyvažuje mužskú a ženskú stranu, a tak môžme cítiť a dosiahnuť stav vnútornej harmónie. Rapé je čistiaca medicína, niekedy po užití môžEte cítiť vedľajšíe účinky ako je zvracanie, potenie alebo hnačka.

Hoci sa to môže zdať spočiatku nepríjemne, mnoho ľudí to pociťuje ako integračnú časť spirituálneho a fyzického čistiaceho procesu. Takto sa zbavujú hlboko usadené toxíny a napokon každý pocíti hlbší vnútorný pokoj, väčšiu sústredenosť a bytie viac v rovnováhe so sebou samým.

Účinky rapé:
– vyrovnáva a otvára všetky čakry behom niekoľko minút
– zlepšuje uzemnenie
– uvoľňuje choroby na fyzickej, mentálnej, emocionálnej a spirituálnej úrovni – otvára tretie oko, odvápňuje šišinku, podporuje vízie
– koncentruje a vymaže akúkoľvek zmätenosť
– uvoľňuje negatívne myšlienky a zanesenú myseľ
– napojuje na seba samého a prehlbuje spojenie s duchom (vyšším ja)
– rozprúdi zablokované energie
– vyjasňuje myseľ a podporuje osobnú víziu a cestu človeka
– vyrovnáva hemisféry a tým i pravu a ľavú polovicu tela

foto: Srí Lanka, november 2022, Sethmara Ayurvedic Resort

SANANGA sú kvapky do očí vyrobených v Amazónii v Brazilskom dažďovom pralese. Domorodí ľudia ho považujú za univerzálny liek, schopný harmonizovať a reparovať množstvo neduhov od fyzických, emocionálnych až po tie duchovné. Všetko, čo vidíme a projektujeme je uložené v našich očiach.

Duch Sanangy v systéme hľadá energetické vzorce, ktoré sú mimo našu rovnováhu a rozpúšťa tieto záporné sily. Používa sa k liečbe množstva fyzických a psychických chorôb. Posiluje nás, hľadá a harmonizuje korene blokov a chorôb, čo vedie k celkovej revitalizácii. Eliminuje škodlivé frekvencie prítomné v tele človeka, ktoré pramenia zo spôsobu života a nevhodných zvykov. Táto záporná frekvencia je uložena v tele a spôsobuje smútok, depresie, lenivosť, fyzický a mentálne stres, ktorý nám znemožňuje mať harmonické vzťahy, byť úspešní a dosahovať svojich životných cielľov.

Vďaka intenzívnemu páleniu stimiluje nervový systém sympatikus a pri postupnom odoznievaní aktivuje parasympatikus. Oba tieto systémy súbežne harmonizuje a uvoľnňuje hlboko uložený stres. Hlavnou úlohu tu hrá blúdivý nerv, ktorému s ahovorí nerv lásky a súcitu. Pokiaľ je nerv stiahnutý a neaktivovaný, tak zhoršuje kvalitu trávenia a ohrozuje zdrvie telesných orgánov.

Účinky sanangy:

 • Pomáha pri duševných poruchách ako je závislosť, depresia a úzkosť
 • Uvoľňuje myseľ a vytvára kľud na duši
 • Odvápňuje a aktivuje šišinku mozgovú, čím zvyšuje duchovné vhľady
 • Rozširuje prepojenie do duchovných sfér
 • Aktivuje dráhu srdca
 • Likviduje dlhodobý vnútorný hnev
 • Podporuje lucídne snenie
 • Zvyšuje vizuálne vnímanie a ostrosť farieb
 • Detoxikuje
 • Uľavuje od bolestí hlavy, migrén
 • Predchádza očným chorobám ako sú krátkozrakosť, glaukom, šedý zákal a niektoré prípady slepoty

(text o sanange použitý z webstránky www.sanangamedicina.cz)

~ ~ ~

V prípade záujmu o

INDIVIDUÁLNE alebo SKUPINOVÉ LIEČENIE S MEDICÍNOU RAPÉ A SANANGA mi napíš email.

AKTUÁLNE DÁTUMY HEALING CEREMÓNII S RAPÉ A SANANGOU

Pridaj komentár