EAP ~ expertný autentický príbeh

EAP ~ expertný autentický príbeh

AKO JE TO TERAZ

Vstávam skoro ráno bez budíka. Teším sa na nový deň. Ešte je tma, džungla sa začína prebúdzať. Počujem vibrujúci zvuk cikát, pár kohútov a mantry z mešity. Je február a vonku je príjemne teplo. Prejdem päť krokov z postele, otvorím dvere a som v prírode. Bývam v domčeku s veľkou terasou a krásnym výhľadom, celý deň chodím bosá. Cítim slobodu a vďačnosť. V posteli ešte sladko spí môj nový priateľ, akademický maliar a krásny to človek telom aj dušou. Obaja sme spolu prišli na pár mesiacov žiť na Srí Lanku a tvoriť, čo nás z celého srdca baví. Zapálim si sviečku a vonnú tyčinku, uvarím čaj. Jemný vánok hýbe tibetskými motlitebnými vlajkami, ktoré so mnou už dlho cestujú, kdekoľvek sa ocitnem.

V hlave je ticho. Harmónia okolitého prostredia je v súlade s harmóniou, ktorú cítim vo svojom vnútri. Z hlboka dýcham ten pokoj a som za neho celým svojím bytím vďačná. Vzduch je teplý a sladko vonia. Mám čas pre seba a chuť tvoriť, učiť sa, cvičiť, zdravo si variť a žiť, čo ma baví. Opäť som tvorca svojho života. Opäť žijem, o čom snívam. Napriek tomu, že som bez stabilného príjmu a bez hmotných istôt, opäť som to dokázala! Byť počas niekoľkých mesiacov, keď je na Slovensku zima, v exotickej krajine, kde je všetko zelené. Kde sa dá kúpiť zdravé chémiou nepobozkané jedlo, ľudia sa na seba usmievajú a sú k sebe milí a kde nie je všetko tak zbytočne drahé. Teším sa, že také miesta na Zemi ešte existujú a že na jednom z nich môžem žiť svoju prítomnosť.

ALE VŽDY TO TAK NEBOLO

Keď som trpela hlbokou depresiou, hľadala som rôzne cesty ako sa z nej dostať a znovu sa usmievať na svet. Kto si prešiel podobnou temnotou, tak vie aké je to priam nemožné vypnúť sabotujúcu myseľ, ktorú ovládol strach. Nie som fanúšikom chémie ani tabletiek, ale v tomto prípade som im bola veľmi vďačná. Na dva mesiace mi antidepresíva pomohli aspoň trošku ten chaos, stavy úzkosti, niekedy až panické záchvaty utlmiť. Taktiež som vďaka nim mohla spať viac ako dve hodiny, takže telo aj myseľ malo čas na regeneráciu po náročnom dni plnom napätia.

Ako sa o seba postarám? Čo bude ďalej? Ako to celé skončí? Čo keď zomriem a nájdu ma mŕtvu? Podobné otázky mi počas leta 2022 výrili hlavou nonstop až sa stali neutíchajúcou mantrou. Najhoršie boli myšlienky na samovraždu. Vedela som, že je to nezmysel, ale moja myseľ sa ma snažila presvedčiť o opaku. Telo nevie, či sa to naozaj deje alebo je to len projekcia mysle. Často krát tento hlboký strach prechádzal až do panických záchvatov. Vtedy mi pomáhal len ľadový kúpeľ a tabletky na spanie. Bolo to ako za trest. Nemám rada studenú vodu, nie som ľadový medveď. Moje telo miluje teplo. Napriek tomu bolo obdobie, kedy som sa do nej ponorila dobrovoľne, aby mi povolilo napätie v hlave. Nemám rada tabletky, napriek tomu som ich do seba každý deň dávala, aby som sa úplne nezbláznila.

OBDOBIE TEMNA

Cítim sa bezradná, slabá, osamelá, zbytočná, škaredá, stárnem každým dňom. S nikým okrem najbližších ľudí sa nestretávam. Hnevám sa na seba za svoj stav, že nie som schopná sa z toho sama vylízať. Nedokážem ísť ani do obchodu kúpiť si rožky, nemám chuť vstať z postele, neviem sa usmiať, nedokážem si ani navariť čaj. Strácam komunikačné schopnosti, ťažko sa mi rozpráva, celé telo je v neustálom napätí a chce len spať a odpojiť sa od všetkých tých desivých myšlienok. Keď spím je mi dobre, snívam a vo svojich snoch som zdravá. Keď sa zobudím, znovu to zažívam. Horor a s ním jeho kolotoč plný strachu, smútku, neustáleho ľutovania, plakania, tlaku a bezradnosti.

Žijem, ale nežijem a neviem ako ďalej. Som vďačná, že mám vedľa seba človeka, ktorý ma citlivo dokáže postaviť z postele, prinútiť ma najesť sa, prejsť sa aspoň na chvíľu do prírody. Moje telo je slabé ako handrová bábika. Je mi neskutočne smutno, že som takto dopadla. Ako je to možné? Som vôbec dobrý človek? Rýchlo zabudám na svoju minulosť, v ktorej som pomohla mnohým ľuďom z ich tmy na svetlo, založila jogové štúdio JOGA SRDCOM, zorganizovala niekoľko jogových pobytov, zdielala jogu pre stovky ľudí na festivaloch. Hanbím sa za to, že som lektorka jogy, ktorá učí ľudí ako zdravo a šťastne žiť a sama to teraz nedokáže. Zažívam si svoje najhlbšie dno a ani rokmi nadobudnuté vzácne poznanie o joge a dychu mi nedokáže pomôcť. Uvedomujem si, že ak sa nestane zázrak, radšej zomriem. Nevidím zmysel len tak prežívať v utrpení a márniť svoj čas. Navyše uberať o vzácny čas človeka, ktorý sa o mňa 24/7 stará. Odišiel zo svojej práce, z prenajatého bytu a je so mnou. Za jeho odhodlanie mi pomôcť a za jeho obrovskú trpezlivosť, kedy ja som to už vzdávala, mu budem na veky vekov vďačná. Je to môj bývalý priateľ a snúbenec a súčasný najlepší kamarát. Inak človek s obrovským srdcom a neutíchajúcou odvahou zachrániť a opraviť všetko, čo nefunguje. Vďaka nemu som sa po tretí krát narodila.

KDE NASTAL TEN ZLOM

Stav hlbokej depresie som zažila dokopy tri krát a za každým to bolo silnejšie. Prvý krát mi pomohla sa z nej dostať tradičná tantra joga, ktorú som odišla študovať do ašrámu v Thajsku. Druhý krát som opustila život v meste, jogové štúdio a krásnu komunitu ľudí, ktorú som roky budovala v Banskej Bystrici. Tretí krát mi pomohlo veľa čítania a študovania vecí okolo duše. Zlomový bod prišiel zmenou uhlu pohľadu, predovšetkým štúdiom mojich génových kľúčov, kde som hlbšie pochopila svoje tiene ako aj dary a taktiež mi pomohlo znovu si prečítať svoj human design. Moja duša sa rozpamätala a uvedomila si, že ak chce byť znovu zdravá a šťastná musí znovu následovať hlas svojho srdca.

Depresia je na jednej strane prekliatie a na druhej strane dar. Trpia ňou predovšetkým citlivejší ľudia, ktorí majú silný vnútorný navigačný kompas. Každá duša vie pre aké poznanie si sem prišla a čo túži žiť. Otázkou ostáva, či jej to myseľ dovolí. Napriek svojím strachom a obavám ako sa užívím a kde budem bývať, znovu som nabrala odvahu žiť, čo cítim. Po tretí krát sa mi jasne ukázalo ako veľmi sú telo, myseľ a duša prepojené. Keď ochorie jedno, skôr, či neskôr ochorie aj druhé. Tak ako naša myseľ nás dokáže skoro zabiť, tak nás dokáže naše vedomie vyliečiť. Cez choroby poznávame hodnotu svojho zdravia a cez temné obdobia poznávame súcit, lásku a seba prijatie. Keď prebudíme v sebe odvahu tvorenia toho, čo nám robí celým srdcom radosť, niet viac cesty späť, len vpred. A tak znovu tvorím, čo cítim a zdielam, čo žijem, lebo inak sa mi žiť už nedá.

PREDSTAVENIE TOHO, ČO PONÚKAM

Napriek mojim niekoľkým pádom na to najtemnejšie dno, kde hlbšie je už len smrť, nevzdávam sa naďalej tvoriť, čo cítim. Milujem svoju prácu, ktorá je od roku 2016 mojím poslaním. S pokorou a vďačnosťou zdielam svoje dary, aby sa cezo mňa aktivovali dary v každom, koho sa dotkne môj príbeh. Som tu, aby som posúvala ľudí do vyšších frekvencií, ktoré vibrujú na úrovni harmónie, dobra a lásky. Odkrývala ich potenciál a naviedla na cestu, ktorú si ich duša vybrala v tomto tele zažiť. Som tu, aby som naštartovala do odvahy každého, kto túži žiť naplnený život, aby prevzal zodpovednosť do svojich rúk a dôveroval si, že to dokáže. Pretože každý, kto veľmi túži a niečo pre to robí, to dokáže. Nie je to ľahká cesta, ale stojí za to! Som toho živým dôkazom.

S láskou a úctou k životu tvorím transformačné jogové pobyty, zdielam hodiny jogy srdcom online aj na živo, vediem aktivačné meditácie a robím rozbory génových kľúčov a vysvetlenie human designu (mapa života), aby pomohli každému, kto túži nájsť cestu k sebe. Telo je nástroj vďaka, ktorému si dokážeme transformovať psychológiu mysle. Ukrýva sa v ňom studňa nekonečnej múdrosti, ku ktorej, ak máme prístup môžeme z nej piť vzácne poznanie ako žiť zdravý a šťastný život v prítomnosti. Nech je čo najviac spokojných a zdravých ľudí, lebo práve takých nutne tento svet potrebuje. Nech, čo najviac ľudí žije slobodne, v dôvere v seba a v život, vo vďačnosti a v láske.

Ponúkam ti prečítať si môj ebook s autentickym príbehom o mojej ceste z tmy na svetlo.

DEPRESIA AKO CESTA K ZNOVUZRODENIU alebo názov AKO SA ZNOVU NARODIŤ VĎAKA DEPRESII?

Táto e-kniha je pre všetkých, ktorí si prechádzajú svojím obdobím temna, vyhorením, pociťujú stavy úzkosti alebo trpia depresiou, zažívajú panické záchvaty a netušia prečo sa im to deje. Rovnako je vhodná aj pre ich blízkych ľudí, ktorí chcú pochopiť tento ťažký stav, keď ochorie duša a túžia im citlivo pomôcť.

Pridaj komentár