Šťastný život začína SEBA – LÁSKOU

Šťastný život začína SEBA – LÁSKOU

Ešte do nedávna som si v podvedomí myslela, že ľúbiť najskôr seba je nesprávne a egoistické.

Moja mamina mala obrovské srdce, rozdávala ho. Ja tiež milujem dávať a rozdávať. Avšak niekedy, keď príliš veľa dávame, zabudneme na to najdôležitejšie ~ na seba. Naučiť sa aj príjmať je veľmi dôležité pre rovnováhu v živote.

Príjmať SEBA-LÁSKU.

Keď skutočne milujeme samých seba, robíme prvý krok ku skutočnej láske a predovšetkým ku SEBA-UZDRAVOVANIU a spokojnešiemu životu. Keď máme radi samých seba, neposudzujeme životy ostatných, nehovoríme škaredo o ostatných, nezávidíme, netúžime byť niekým iným, neohovárame, …. Keď máme radi samých seba, máme radi aj ostatných a prajeme im to isté, aby boli spokojní a šťastní. Keď máme radi samých seba, milujeme život. Keď milujeme život, vzdávame mu úctu. Tešíme sa z maličkostí a z každého dňa, či svieti slnko alebo prší.

Človek, ktorý miluje sám seba, zisťuje, že v ňom nie je žiadne ego. Láska je tak veľkým svetlom, že temnota ega v nej jednoducho nemôže existovať.

(Prosím nemýlte si to s prehnanou pozornosťou len na seba, tzv. narcizmom. To je kapitola úplne o niečom inom.)

Keď milujeme samých seba, začneme si natoľko užívať lásky, že je to ako s plným pohárom, ktorý začne pretekať a následne táto láska tečie aj k ostatným. Nie je možné skutočne milovať druhých, ak nemilujeme najskôr seba.

Naša spoločnosť nám implantovala do mysle mnoho vecí a medzi nimi sú aj nesprávne vzorce ako sa máme vnímať. Meditácia je spôsob akým môžete odložiť na chvíľu svoju myseľ stranou alebo ju len pozorovať. Pomáha nám zastaviť staré vzorce zmýšľania. V meditácií sa môžeš spojiť so svojim srdcom. Môžeš mu poďakovať, že pre teba bije celý život. Môžeš na neho položiť dlane, aby cítilo tvoj dotyk a pozornosť. Pravidelná meditácia ti pomôže uvoľniť sa do dôvery v seba a v život.

Nauč sa byť zakorenený sám/sama v sebe. Ak budeš ovečkou v stáde, nebudeš mať nad svojím šťastím moc, daruješ túto moc ostatným a tak tvoje šťastie bude prchavé ako balón vo vzduchu. Je ťažké rozvíjať vnútorný rast, keď patríme k davu a počúvame iných.

Skutočnú PRAVDU máme dávno každý sám v sebe.

Čo by sa stalo, keby si zabudol na prikázania systému?

Čo by sa stalo, keby si prestal hrať podľa pravidiel spoločnosti?

…miesto toho by si následoval svoje srdce, svoj zámer duše, s ktorým prišla na túto Zem pre určité skúsenosti, naplniť svoj zámer.

Začal by si si užívať prítomnosť ako nikdy pred tým, tancovať si životom a milovať ho.

A z tejto čistej tvojej radosti by sa energia rozlievala všade.

Láska je viac ako strach.

Svetlo je viac ako tma.

Dôvera v život je viac ako obavy z chaosu, ktorý sa teraz vo svete deje, aby sa opäť nastavila rovnováha.

Keď miluješ seba, nie si k ničomu a nikomu pripútaný/á.

Nestávaš sa väzňom vzťahov, neväzníš ostatných ani seba v tom čo nefunguje.

Zrazu počuješ svoj jazyk srdca a nepočúvaš jazyk mysle.

Ak sa naučíme tešiť sa z malých vecí, môžeme žiť slobodne a dovoliť druhým, aby žili slobodne. Celý svet sa môže premeniť na úplne iný druh sveta, kde hlavnými hodnotami sú LÁSKA, SLOBODA, PRAVDA, ZDIELANIE, ÚPRIMNOSŤ, VĎAČNOSŤ, POKOJ A HARMÓNIA.

Samozrejme, bolo by naivné si myslieť, že je toho schopný celý svet. To určite nie, časť sveta potrebuje utrpenie, choroby, strach, manipuláciu, neuprímnosť, závidenie, žiarlivosť, pesimizmus…  Tak to proste je – yin & yang, pre zachovanie rovnováhy, potrebujeme tmu, aby sme mohli vidieť svetlo.

Toto obdobie, napriek všetkým obrovským stratám, je aj obrovským darom. Myslím, že tí, čo riadia všetko, si ani neuvedomujú, aký DAR sa ľuďom práve deje.

Všetkým, tým, čo kvôli rýchlosti života nemali čas sa zastaviť a ponoriť do vnútra. Teraz si uvedomujú svoje hodnoty, majú šancu vidieť svoje strachy a dovoliť im transformovať sa v slobodný život a lásku.

Ako? Na to každý, kto po tom túži musí prísť sám. Vystúpenie z komfortnej zóny nie je vždy jednoduchá cesta, niekedy je plná pádov a temnoty, ale STOJÍ ZA TO sa na ňu vydať.

Pred pár rokmi som si nevedela predstaviť takýto druh slobody a seba-lásky. Slepo som počúvala systém, 13rokov som pracovala na rôznych miestach v zahraničí a rok dokonca aj na Slovensku. Zažila som si pocit neslobody, keď som očami posúvala hodinky na 17h, aby som mohla aspon na pár hodín robiť, čo ma baví, ak na to ešte bola vôbec energia. V zahraničí som mala aj dve práce, niekedy som pracovala aj 14hodín, aby som si zarobila peniažky na svoje sny. Usmievam sa, keď si teraz predstavím to obdobie, ale vtedy to šlo, mala som energiu a zámer.

Teraz mám tiež silný zámer. Ak sa bude mať naplniť, tak sa tak stane. 🙂 Čoskoro vám o ňom napíšem.

Ale naspäť k vám, k TEBE 🙂 naspäť k uvedomeniu si, že sme tvorcom svojho života. Prišli sme na tak krátku chvíľu navštíviť túto Zem, že by bola škoda ho premarniť.

V akom svete túžiš bývať a s akými ľuďmi sa chceš obklopiť?

Nie je viac čas strácať čas. Vyber si a každý deň, krôčik po krôčiku začni meniť svoj svet v krajšie a spokojnejšie miesto pre život. Ako? … SEBA-LÁSKOU … začať s akoukoľvek životnou zmenou je možné jedine, keď začneme u seba!!! To čo máš v sebe, vidíš aj vonku, to čo žiješ, je tvoj SVET.

Vytvor si svoj život podľa seba a ži ho!

Nie zajtra, o mesiac, o rok, či keď skončí korona.. ale TERAZ, dnes.

Rob, čo ťa baví, spoznávaj sa, uč sa, hraj sa, tancuj, spievaj, nauč sa zdravo jesť a cítiť reč svojho tela, ďakuj za všetko, všímaj si maličkosti počas dňa, ktoré ťa potešia, voňaj kvety a seba 🙂

Niekedy SAMOTA je najväčší DAR, ktorý sme na chvíľu dostali, aby sme objavili všetky ostatné DARY, ktoré nám život ponúka. Vždy záleží na tom, kam upriamiš svoju pozornosť.

Kde je tvoja pozornosť teraz?

Práve teraz sa na seba usmej, ako čítaš tieto riadky, zavri si oči, hlboký nádych a pokojný výdych – dýchaj seba-lásku, cíť, že sa ľúbiš, že sa miluješ. Nemaj strach si povedať – ĽÚBIM SA presne taká aká som/ presne taký aký som. ĽÚBIM SA.

Povedz si to každý deň.

Joga ti to bude pripomínať.

Napokon, jedna z joga sutier znie: joga je spojenie vedomia v srdci.

cvičenie, ktoré ti pomôže objaviť seba-lásku:

Každý deň sa na pár minút pozri do zrkadla, zapozeraj sa do svojich očí, usmej sa očami aj ústami, pozeraj sa na svoju rozžiarenú tvár (aj keď ti nie je do smiechu) tvoje telo o tom nevie, tvoje telo rozpoznáva energiu úsmevu ako prejav seba-lásky … a povedz si –> ľúbim sa.

🌿 🌿 🌿


Daruj si objatie – hlboký nádych ruky roztvor do strán, výdych objím sa, bradu uvoľni k hrudi a cíť. SEBA. Ďakuj, že sa cítiš 🙂


🌿 🌿 🌿

(Niektoré myšlienky boli použité z knihy: Osho – láska, sloboda, samota – túto knihu veľmi odporúčam, každému, kto túži vnútorne rásť)

Ak máš SLOBODU a LÁSKU, nepotrebuješ nič viac. Máš všetko, kvôli čomu ti bol darovaný život.

Láska musí súvisieť s tvojim vnútorným rastom, ak má byť skutočná.

Čo je dýchanie pre fyzické telo, to je láska pre tvoju duchovný život. Bez dýchania umiera telo, bez lásky umiera duša.

Láska je možná len vtedy, keď medituješ. Nikdy nepoznáš, čo je to láska, ak nevieš, ako sa sústrediť na svoju podstatu, ak nevieš, ako odpočívať a uvolniť sa vo svojom bytí a ak nevieš ako byť šťastný, aj keď si úplne sám.

LÁSKA a MEDITÁCIA by mali ísť ruka v ruke. Zrazu začneme cítiť ako sa v nás vynára pocit harmónie vo vnútri ako aj s naším okolím. Ak cítime harmóniu, potom ju aj žijeme a sme spokojní.

Po všetkých mojich životných emočných výkyvoch, smutných skúsenostiach, zároveň ako aj po všetkých krásnych a veselých zážitkoch, viac a viac si uvedomujem ako je pre mňa dôležité pestovanie si HARMÓNIE v sebe. Každý si ju môže pestovať, keď sa tak rozhodne. Najdôležitejšie zo všetkého je si uvedomiť, ako sa túžime cítiť vo vnútri, čo túžime žiť? 

 ~ ~ ~

Pozdravujem zatiaľ stále z ostrova Koh Phangan, je koniec apríla a mala by som dostať nejaký oznam od mojej leteckej spoločnosti o znovu obnovení alebo nie ich letov. Podľa toho sa uvidí, kedy priletím domov. Už sa však veľmi na vás teším 🙂 na naše spoločné jogové pobyty v prírode alebo náhodné stretnutia.

Ako som dopísala tento blog, ponorila som sa do meditácie a zrazu mi začalo moje srdce šepkať tieto slová:

Keď sa dve duše, ktoré milujú samých seba v čistej a úprimnej láske, stretnú a spoznajú seba samých v tom druhom. Stane sa zázrak. Objavia spoločnú víziu v tvorení a zdielaní harmónie, ktorá bude taktiež zmyslom napĺňania poslania ich duše. Vtedy sa z lásky stáva sloboda a zo slobody láska. O dôvere a otvorenom bytí v pravde sa už viac nemusí pochybovať. Jednoducho to nastane a potom si tieto duše môžu spoločne plynúť životom v harmónií so sebou samým, spolu ako aj s okolím.

Naši partneri sú naši najväčší učitelia.

Pokiaľ to dokážeme vnímať, môžeme spoločne rásť.

Kto verí v zázraky, tomu sa dejú.

Namasté 🙏

s láskou 💜

~ Deni 


–> Vypočuj si liečivú pesničku od kamarátky Mišky – TY SI LÁSKA a zamiluj sa do starostlivosti o seba, spievaj a tancuj 🙂