Relax joga pobyt s Deni a Ivkou

Relax joga pobyt s Deni a Ivkou

Pre veľký úspech a spokojnosť nás všetkých napriek menej krásnemu počasiu, si chatičku zopakujeme ešte začiatkom septembra. Podarilo sa nám dohodnúť ešte jeden termín pohodového jogového víkendu na chate pri Lúčkach.
 
Na čo sa môžeš tešiť?
 
* meditácia v pohybe
* relax jin joga
* dance joga
* aromaterapia na joge
* 2 liečivé meditácie GONGOM od Indického učiteľa
* chutná vegetariánska strava
* vôňa lesa a lúky
* pohodaaa…
 
Celým pobytom ťa prevedú lekorky: Deni Ha + Ivanka Výbohová

KEDY?
7.-9.9.2018 (začiatok v piatok poobede, koniec v nedeľu naobed)
KDE?
Lúčky pri Ružomberku – Chata Vrch Varta

CENA: 140

PRIHLASOVANIE: info@deniyoga.sk
max.14ľudí.

 
MEDITÁCIA V POHYBE
Meditácia v pohybe je nájdenie dychu, dychovej vlny, ktorá s ľahkosťou, jemnosťou rozhýbe, rozvlní, pouvoľňuje a ponaťahuje vaše telo. Je to uvedomenie si dychu v pohybe a rozpúšťanie fyzických a mentálnych obmedzení. Skvele sa bude cítiť vaša chrbtica, kĺby, posilnia a ponaťahujú sa svaly, šľachy a čo je tiež veľmi dôležité, vypne vaša hlava. Hodina je vhodná pre všetkých, ktorí už jogu trochu poznajú alebo aj pre začiatočníkov, ktorí majú chuť pocítiť, čo joga môže ponúknuť a odhaliť, keď sa jej venujeme pravidelne.
 
RELAXAČNÁ YIN JOGA
Relaxačná yin joga je hodina v štýle yin yogy (dlhé zotrvávanie v pozíciach, aby sa všetko uvoľnilo, čo sa má uvoľniť – napätie z kĺbov, emócie zo svalov, stuhnutosť z mysle). Tento štýl jogy balancuje hektickosť všedných dní, učí tvoju myseľ sa stíšiť nielen na joge, ale aj v živote. Celú hodinu sústreďujeme pozornosť na dych – liečivý zdroj všetkého. Emócie sú impulzy energie, keď sa myseľ stíši, cez pocity k nám začne prehovárať duša. Dych ťa uvedie do pokoja a harmónie so samým sebou. Na yin joge sa naučíš vnímať samého seba hlbšie, čo ti pomôže spokojnejšie zvládať bežné dni. Takto sa transformujeme a meníme v súlade so svojou pravou podstatou. + AROMATERAPIA 🙂
 
DANCE JOGA
Jedinečné spojenie jogy a danca – dance joga, ktorou ťa povedie skvelá lektorka Iva. Dance joga je spojenie powerjogy, klasického baletu a moderných tanečných techník. Autorom je americká choreografka Marthy Graham. Dance joga nie je zameraná na dokonalú techniku prevedenia, ani na veľký rozsah v jednotlivých pozíciách. Dôležitá je elegancia, radosť z pohybu, spoznávania vlastného tela a vyjadrenia samých seba. Dance jogy začíná pozvoľna, kratšími variáciami, zameranými na dýchanie a ľahké rozohriatie. Nasleduje zostava na rozohriatie jednotlivých telesných partií a celé sa to nakoniec spojí v záverečnú choreografiu. Dance joga je určená pre tých, ktorí v oblasti pohybu radi experimentujú, majú radi výzvy, jogu a tanec.
 
LIEČIVÁ GONGOVÁ MEDITÁCIA
Fyzická práca umožňuje telu a svalom spracovať tieto hormóny, ale vo väčšine prípadov ľudia trávia značnú časť dňa v sede.
Keď je nervový systém chronicky aktivovaný stresom, nadbytok cirkulujúcich hormónov vytvára dysfunkcie, ako je vysoký krvný tlak, srdcové choroby, obezita, depresia, nespavosť, poruchy trávenia, autoimunitné ochorenia a iné choroby spôsobené chronickým zápalom. Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu. Pomocou gongov podporujeme meditatívny stav.
Gongu vytvára oceán zvuku, ktorý je veľmi relaxačný stav.
Tento stav aktivuje parasympatický nervový systém, aby vyrovnal nadmerne zosilnený, nadmerne zaťažený sympatický nervový systém. Voda bola často používaná ako analógia pre zvlhčujúci účinok gongových vibrácií, čiastočne preto, že naše telá sú približne 60 percent vody a voda slúži na vedenie zvukových vĺn.
Rovnako ako kruhy tvorené kamienkom hodeným na zmrznuté jazero, zvuk gongu sa jemne odráža nad a okolo celého tela, aby sa utišilo, uvoľnilo a upokojilo. Zvyčajne sa srdcová frekvencia poslucháča spomalí, klesne krvný tlak a dych sa nastaví na svoj prirodzený rytmus. Gong vyvoláva holistickú rezonanciu v tele a spontánny meditatívny stav v mysli, čo vedie k pocitu rozšírenia vedomia a celistvosti. Princípy zvuku, vibrácií a toku energie ako liečebných modalít boli vyučované na východe aj na západe. Každá tradícia múdrosti v priebehu vekov používala princípy vibrácie na liečenie a zvýšenie stavu vedomia. Duchovní vodcovia poznali silné účinky vibrácií na nervový systém. Či už sa jednalo o ľudský hlas, ktorý spieva špecifické slová (mantry) alebo nástroje vytvárajúce rezonančné zvuky. GONGS of LIGHT by Brij Allen Mahajan (úvod do meditácie bude prekladaný do slovenčiny)
LEKTORI:
 
DENI HA
Joga je láska na celý život, láska v život. Zamilovala som sa do nej v Austrálii v roku 2011 a odvtedy sa stala mojou súčasťou. Pomáha mi každý deň. Študovala som ju v UK, USA a nedávno v Indii. Avšak mnohému sa učím práve na Slovensku spolu s vami na hodinách alebo doma na jogovej podložke,.. s kocúrmi. 🙂 Čím dlhšie sa joge venujem, tým viac cítim, že je to skutočná veda – veda o duši. Oslobodzuje a ukazuje cestu k vnútornej spokojnosti a zdravému telu. Práve to, ma baví pozorovať nielen u seba, ale aj u ostatných. Zmenu v lepšie bytosti, ktorými dávno sme, len sme na to možno v hurikáne nášho bytia zabudli. A tak, čím viac spokojných ľudí v našom meste, tým lepšie sa nám bude žiť. 🙂 Poznania, ktoré mi joga prináša s radosťou posúvam ďalej v štúdiu Joga Srdcom v Banskej Bystrici alebo na jogových pobytoch, či pohodových festivaloch.
 
IVKA VÝBOHOVÁ
Joga je pre mňa stíšením, zastavením, uvoľnením, bytím v prítomnosti. 20 rokov sa moje telo hýbalo jazzovým a moderným tancom. V roku 2002 som absolvovala školenie power jogy u Vaška Krejčíka a power joga ma postupne priviedla k joge. Plynulým prechodom od tanca k joge, bola pre mňa dance joga, ktorej som sa venovala popri vedení hodín power jogy. Moje objavovanie jogy pokračovalo na rôznych seminároch a workshopoch a rok 2011 a seminár v Prahe mi otvoril dvere k hatha joge. Moje dnešné hodiny jogy sú zmesou 14 ročnej praxe a skúseností. Chcem, aby aj ostatným prinášali stíšenie, uvoľnenie, radosť, hravosť, aby priniesli stav, že už viac nepotrebujeme,…stav, kedy nie je potreba nič meniť.

UDALOSŤ JE NA FACEBOOKU. 

fotky z minulých podobných pobytov: