Nový začiatok ~ Sat Yuga ~ Zlatý vek  (alebo čo sa práve teraz deje)

Nový začiatok ~ Sat Yuga ~ Zlatý vek (alebo čo sa práve teraz deje)

Sat Yuga, alebo Zlatý vek, bola prvá manifestovaná éra. V tom čase správanie ľudí bolo odrazom ich čistého vedomia. Úlohou a aj podstatou každej ľudskej bytosti bolo byť v pravde. Neexistovala žiadna súťačivosť, choroby, depresia alebo boj. Každý mohol ochutnávať ovocie Zeme a neba, len tým, že mali otvorené srdce. Môže to byť považované ako ženská energia – ženský spôsob bytia. Nezabúdajme, že všetci máme oba princípy v sebe – mužský aj ženský. Jeden viac prevyšuje alebo druhý potrebuje poliečiť. Takýto druh ľudstva/ spoločnosť môže znieť ako utópia, o ktorej pár, či mnoho ľudí v súčasnosti dokonca sníva.

Napokon, veď kto by netúžil prežiť svoj život naplnený láskou, harmóniou, pokojom a šťastím?

Po tom túžime asi všetci.

Alebo túži niekto z vás po živote prežitom v strachu, neslobode, chaose a nespokojnosti?

Príroda vie ako žiť, poďme sa učiť od nej.

Bolo tomto období Sat Yugy, kedy sa tvorili Védy. Tieto vzácne poklady múdrosti boli všeobecnou – univerzálnou pravdou bez obmedzenia mužsko/ženského pohlavia. Všetkým bolo jasné, že sme JEDNO. Počas vyvíjania vedomia ľudí, sa v sat yuge začali vytvárať zvyšné tri yugy. Treta – Strieborný vek, Dvapara – Broznový vek a Kali – železný vek.

Mnoho ľudí verí, že donedávna sme boli v Kali Yuge, opaku osvietenia, toto tvrdenie podporuje mnoho faktov. Egocentrické zmýšlanie, chamtivosť a strach sa stali normou. Náš rešpekt pre Matku Zem a pre ženské hodnoty bol na úpadku, čo spôsobilo epidémiu mentálnych porúch (stavy úzskosti, depresie) a beznádejnú budúcnosť. 

Mnoho z nás považovalo čas strávený duchovným, či vnútorným vývojom ako za čas stratený. Len pár z vyvolených ľudí to dokázalo vidieť inak a cítiť  hĺbku podstaty života. Preto väčšina ľudí podceňovalo lásku, nádej a iné duchovné hodnoty, ktoré sa ukrývajú hlboko v srdci každého človeka. Namiesto uznávania duchovných kvalít sme začali uznávať materiálne.

Dobrou spárvou je, že sme prešli všetkými yugami a teraz prechádzame zo železného veku do Zlatého veku.

Preto sa deje vo svete teraz, čo sa deje. Každá zmena, či už ľudská alebo celosvetová sa začína chaosom, aby mohla byť znovu nastavená rovnováha. Pretože prešlo tisíce rokov od kedy sme boli v tom povzniesenom vedomí Zlatého veku, na mnohé sa zabudlo. Teraz sa rozpamätávame. Každý z nás má v sebe vedomie Zlatého veku, ktoré sa práve prebúdza.

Preto tie strachy a obavy o všetko, čo môžme stratiť, aby sme znovu našli seba. Svoju pravú tvár. Pravú podstatu svojho bytia. Je to dar, čo sa teraz vo svete deje. Napriek všetkým negatívnym opatreniam, keď sa presunieme ako ľudstvo do nového Zlatého veku, môžeme sa znovu rozpamätať.

Môžme znovu začať žiť v srdci a v pravde k sebe aj k ostatným.

Cítim potrebu toto s vami zdielať, pre tých, čo nevedia, aby čo najviac ľudí vedelo a prestalo sa báť. Naopak, aby čo najviac ľudí pochopilo, že si môžu teraz nastaviť svoj NOVÝ ŽIVOT podľa svojho srdca. Ak nevieš, čo ti hovorí srdce, začni ho počúvať. Vypni hlavu. Myšlienky sú len projekcie, ktoré si tam sám/sama dávaš.

Ako utíšiť myšlienky?

Myseľ sa nikdy nedá úplne utíšiť, dá sa však z nej vytvoriť priateľ.

Vďaka myšlienkám tvoríme svoj život a tento svet.

Vďaka myšlienkám všetko, čo používaš existuje. …elektrika, autá, veci, knihy,…..

Vďaka myšlienkám môžeš zmeniť svoj život.

Ako?

Treba nájsť svoju cestu ako sa z hlavy dostať do srdca.

Pre niekoho to môže byť celoživotná cesta alebo je možné touto cestou prejsť aj skôr.

Asi nikto z nás netúži, aby pochopil akým darom je život až na zlomku svojho života.

Vďaka joge a iným východným duchovným technikám seba-rozvoja môžeš na to prísť oveľa skôr.

Stačí utíšiť myseľ, ukotviť sa vo svojom tele a napojiť sa zdroj poznania, ktorý každý v sebe nesieme.

Najlepším priateľom a učiteľom na tejto ceste je náš DYCH. 

Znovu dať na prvé miesto starostlivosť o svoj domov – svoje telo by malo byť neodkladnou záležitosťou každého, kto má chuť žiť spokojne a pokojne.

Znovu začať cítiť túžby svojej duše.

Nie sme len ľudia v tele. Sme duše, ktoré prišli na svet niečo nové zažiť a pochopiť.

Každá dušička túži po šťastí a po naplnení zámeru, s ktorým prišla na tento svet.

Zabudli sme na to, lebo sme museli od malička počúvať najskôr rodičov, ktorí nám chceli to najlepšie, ale nevedome nám odovzdávali ich túžby ako máme žiť. Potom sme museli počúvať v škôlke a v škole, byť ticho a študovať, čo nám bolo pridelené, lebo tak je to správne. Zabudli sme počúvať samých seba. Preto mnoho detí, ktoré v škole vzdorujú, majú silnú túžbu počúvať seba a systém ich to tvrdohlavo odnaúča.

A napokon v domnení, že musíme robiť, čo nás nebaví, aby sme mali z čoho žiť na dôchodku alebo pre iné zabezpečenia, sme začali chodiť do práce, ktorá nás nenapĺňa. Tam sa naša duša túžiaca po svojom poslaní, po svojej práci, ktorú prišla tvoriť na Zem dusí ešte viac. Až napokon úplne zabudneme kto vlastne sme. Strácame samých seba. Strácame svoju schopnosť počuť a následovať svoje srdce. Strácame slobodu.

Tak to cítim aj teraz. Hoci nie som práve teraz na Slovensku, no ostávam v kontakte a filtrujem, čo sa deje. Všetky tie zastrašujúce správy a normy, ktoré prichádzajú od systému a znemožňujú nám slobodu sú desivé. Z časti sa porušujú základné práva o slobode. Zakazujú nám stretávať sa najbližšími. Kto sú ,oni, že nám hovoria ako žiť a ako sa máme postaviť voči vírusu, ktorý, ak je imunita a dôvera dostatočne silná by nemal človeka úplne položiť.

Nemusíme nikoho slepo následovať. Samozrejme netreba byť rebelom. Keď idem do obchodu, nasadím si rúšku aj ja, ale to je všetko. Nesledujem každý deň negatívne správy, ktoré vytvárajú pocit strachu a nebezpečia. Čo je najhoršie, média a tí, čo to celé ,riadia, vytvárajú kolektívny strach a strach paralyzuje. Keď máme strach, slepo následujeme pravidlá silnejších a nie seba.

Keď máme strach, zabúdame, že láska a dôvera sú oveľa silnejšie.

Celý ekonomický, či politický, či iný systém potrebuje ľudí, ktorý neveria v seba a v zákony Vesmíru, ktorý stratili lásku a dôveru v život, lebo takýto ľudia sú ľahko ovládateľní. Systém, ale nežije tvoj život, ani sa o teba nepostará, keď ti bude najhoršie. Čo systém, ale ešte nevie 🙂 je fakt, že tým, že nás všetkých uložil do karantény, kde musíme sa pozrieť svojím strachom do oči, kde máme čas cvičiť jogu, či tvoriť, či robiť, čokoľvek iné, lebo máme na to teraz ČAS…tak tým viac sa rozpamätávame a zisťujeme, čo nás vlastne baví, čo potrebujeme zo svojho života prepustiť, aby sme sa z toho strachu z budúcnosti nezbláznili.

Zisťujeme, že keď nevieme, čo bude a prestaneme to úplne riešiť, ocitneme sa v nekonečnej prítomnosti. A to je ten obrovský dar. Bytie v prítomnosti a vedomé vychutnávanie akejkoľvek činnosti od východu až po západ SLNKA. Kopec ľudí, keďže má teraz čas začalo cvičiť jogu – áno, joga je liek pre ľudstvo – obrovská vďaka zaň.

JOGA JE SPOJENIE VEDOMIA V SRDCI

~

Yogah Chitta Vritti Nirodahah 

Cesta jogy je cestou ako objaviť Zlatý vek vedomia a cestu k oslobodeniu. Jogové sutry sú vzácny spirituálny text, ktorý vysvetluje túto cestu. Udhaľuje nám podstatnú múdrosť a vhľad, ktorý nám dovoľuje poznať svojú Božskú podstatu. Veľa z týchto múdrostí je napísaných aj v skôr písaných textoch ako sú Védy, Upanišády, Bhagavad-Gita a možno aj nejaké Buddhistické texty. Yoga sutry majú 196 sútier – múdrostí, ktoré boli spísané otcom jogy Srí Patandžalim. Hovorí sa, že žil najmenej pred okolo 2500rokmi. Väčšina ľudí, ktorí sa vyberú spoznávať seba cez jogu sa časom k sútram dostane a mnohé z nich následne prinášajú hlboké poznanie pre život.

Vďaka joge sa môžeš rozpamätať a znovu stretnúť samého seba.

Nepríde to po prvej hodine, ale na tom nezáleží, lebo stačí, keď si začneš užívať svoju cestu rozpamätávania. Každá hodina jogy ti niečo prinesie a niečo z teba uvoľní, čo už viac nepotrebuješ. Každou hodinou jogy si bližšie k srdcu, k sebe. A vôbec nezáleží na tom, či si flexibilný, či sa dotkneš palcov na nohách, či urobíš stojku na hlave. Jogu môže cvičiť skutočne každý, jedine lenivý človek nie. Znie stará známa jogová múdrosť. 

Vďaka joge aj ja si tvorím život po akom túžim. Vďaka joge som sa pred pár rokmi a ešte intenzívnejšie pred pár mesiacmi rozpamätala a prišla na to akú obrovskú hodnotu majú slová a to čo je za nimi – SLOBODA, BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA A HARMÓNIA. A stále na to prichádzam, každý deň je pre mňa novým školským dňom. Avšak tento krát si rozvrh vytváram sama a učím sa len to, čo mi je potrebné, aby moja myseľ ostala pokojná, moje telo zdravé a moja duša šťastná.

Prajem to každému z vás!

(Túto fotku odfotila Miška na Bali v deň celosvetovej meditácie.)

Fotky prírody, ktoré tu s vami zdielam boli vytvorené v deň 5.4.2020, kedy sa otvorilo nebo, aby mohlo vstúpiť viac svetla na našu Zem, do nášho vedomia. Konala sa celosvetová meditácia a keďže celý vesmír funguje na základe vibrácií a energie, tak tým, že toľko ľudí kolektívne meditovalo za pokoj, harmóniu a bezpodmienečnú lásku ako pre seba, tak aj pre celý svet, dovolili sme posilniť tieto vibrácie na celej Zemi. Nový Zlatý vek je tu. Teraz je len na každom z nás ako ho budeme žiť.

Nemá zmysel čakať a dúfať, že všetko skončí a zabehne sa do starých koľají.

Svet po tejto premene s krycím menom ,,korona,, už nebude rovnaký.

Nebudú platiť rovnaké vzorce správania, chamtivosti, neprajnosti, ….

Karma sa manifestuje každému oveľa rýchlejšie.

Rovnako ako aj túžby vášho SRDCA môžu byť manifestované.

Začnite si vizualizovať, v akom svete túžite žiť, aký život túžite mať, akým človekom chcete byť.

Začnite si tvoriť svoju novú prítomnosť každým dňom.

Začnite prežívať vďačnosť a prítomnosť TERAZ.

Počas celosvetovej meditácie som bola na malej ceremónií, s krásnymi ľuďmi, ktorí toto všetko už cítia a tvoria a pomáhajú druhým vidieť. Celý deň sme vo vedomej prítomnosti a v tichu meditovali, či už v sede, plávaním, malovaním, písaním, spievaním, počúvaním zvukovej terapie,…Čo mi prišlo počas tohto dňa z časti s vami zdielam cez youtube video.

Ono sa to ani nedá úplne dať do slov. Nie som moc ezoterický typ na písanie poézie. Avšak v skratke, podarilo sa mi prepojiť sa s prírodou a so Slnkom a všetko je v poriadku. Zem neumiera, práve naopak ožíva a my ožívame spolu s ňou. Kto tomu ešte neverí alebo nechápe mojím slovám, to vôbec nevadí, všetko má svoj čas. Niekto to precíti skôr, niekto neskôr.  Ja som neskutočne vďačná, že to cítim teraz a môžem v plnej dôvere, slobode, pravde a láske ochutnávať ovocie života so všetkou pokorou, že je možné, že opäť na to celé zabudnem a stratím, avšak, na všetko, čo raz pochopíme cez vlastnú skúsenosť sa ťažko zabúda. 🙂

Spoločne tvoríme a rastieme.

Sme tu od toho, aby sme si pomáhali, ja vám, vy mne, navzájom, jedine tak budeme silnejší, než systém s jeho pravidlami o tom ako máme žiť.  Poďme si spoločne tvoriť zdravú a šťastnú spoločnosť.

Začnime u seba. Jedine, tak je to možné.  

Začni sa ľúbiť celým svojím srdcom. 

Začni žiť každý deň život po akom túžiš.  

Začni dôverovať sebe.

A zvyšné prenechaj na Vesmir 🙂

Všetkým prajem pokojnú transformáciu.

Ja si tu moju tiež užívam každý deň v maličkostiach.

Čoskoro začneme s online jogou, všetko budem zdielať cez fejsbukovú skupinu: JOGA SRDCOM ONLINE S DENI HA ~ SEBA ~ LIEČENIE VĎAKA JOGE, ak máš chuť, tak sa do nej pridaj.

Namasté

~ Deni Ha

Ozaj už som vám spomínala, že som pred dvomi týždňami, kedy sa tu tiež zjavil Covid, zachránila malú vychrtlú mačku? Dala som jej meno HOPE – nádej. Už s nami býva v novom domove a netrčia jej viac kosti, dokonca ani toľko nemňaučí, dávame jej lásku. 🙂


zdroj: úvod blogu, kde je vysvetlený Zlatý vek – Sat Yuga som voľne preložila z výbornej knížky, ktorú doporučujem prečítať každému, nielen tomu, kto sa už nejaký ten čas venuje joge volá sa: The Secret power of Yoga ( a woman’s guide to the heart and spirit of the yoga sutras), Nischala Joy Devi.

Túto knižku doporučujem hlavne aj mužom, aby porozumeli nám ženám. Keď muž pochopí ženu ako bytosť, ktorá dokáže vďaka svojím darom liečiť a dovolí jej, aby mu umožnila pochopiť jeho srdce, polieči sa aj ona a vzťahy budú opať kvitnúť a voňať. 🙂


PS: ešte predsa len niečo by som rada s vami zdielala sú to myšlienky z knihy od Osha – láska, sloboda, samota – perfektne vystihnuté, sama by som ich lepšie nevedela vyjadriť.

,,Láska musí súvisieť s vaším vnútorným rastom, ak má byť pravdivá a skutočná. Láska nie je učenie, ale rast. Vašou úlohou nie je sa naučiť láske, ale odnaučiť sa neláske. Prekážky musia byť odstranené, beriéri musia byť zničené – potom je láska vašou prirodzenou a spontánnou podstatou. Akonáhle sú beriery odstranené a kamene odsunuté, začína láska prúdiť. Už teraz tu je – ukrytá za mnohými kameňmi. Jej pramen je už tu. Je to vaša pravá podstata.“

Je to dar, ale nie niečo, čo dostanene niekedy v budúcnosti. Je to dar, ktorý máte už od svojeho narodenia. Byť znamená milovať. Stačí byt schopný dýchať, abyste boli schopní milovať. Láska je ako dýchanie. Čo je dýchanie pre fyzické telo, je láska pre váš duchovný život. Bez dýchania umiera telo, bez lásky umiera duša.

… a tak moje nové youtube video v nasledujúcich dňoch bude práve o dýchaní, vysvetlím vám v ňom jednoduché dýchacie techniky. Potom môžme spoločne dýchať na naších hodinách online jogy 🙂

Teším sa na to!

Hlboký nádych, pokojný výdych.


AKO DOPADLA CELOSVETOVÁ MEDITÁCIA PODĽA SCHUMANNOVEJ REZONANCIE? 


Porzime sa na to, čo sme ako ľudstvo pri spoločnej meditácií dokázali. Zvýšili sme frekvenciu celej planéty z bežných 7.80Hz na 76Hz pri najvyššom bode. Všetko to biele, čo vidíte na obrázku je 5D dimenzionálna frekvencia. Bola to najväčšia celosvetová meditácia v histórií planéty.  Dáta z Aliancie Zeme zmienili, že sa zúčastnilo okolo 1billion hviezdných semiačok. Počas meditácie svetelné bytosti na celom svete zaznamenali významný dimenzionálny posun/premenu približne 22hodine EST.

Šumanova rezonančná stupnica je priame znázornenie úrovne vedomia na Zemi a so začiatkom meditácie sa energetická úroveň začala zvyšovať. Aké sú následky tejto meditácie?

Všetko na Zemi sa zmení ešte viac TERAZ, v pozitívnom smere a významné novinky sa začnú šíriť planétou v nasledujúcich dňoch odzrkadlujúce túto zmenu celosvetového vedomia. Spoločne vytvárame nový krásny svet plný svetla pre všetkých.

Nikdy som sa nepodielala na hromadných meditáciach. Aj informácie ohľadom všetkého, čo je zdielané a ukrýva sa pod krycím menom ,covid, filtrujem, naciťujem a vyberám si tie, ktoré mi slúžia pre vytvorenie príjemnej prítomnosti aj budúcnosti. Hlavne sa teším, že sa ľudia prebúdzajú k mnohým uvedomeniam. Tak ako aj ja, som v minulosti, cez svoj strach pochopila mnohé, tak sa to deje aj teraz na celosvetovej úrovni. Mojimi článkami len zdielam, čo cítim. Deje sa to samé, nerozmýšlam, nepolemizujem, či mám, ale nemám pravdu. Za posledné obdobie taktiež zažívam silné premeny vo vnímaní rôznych jemno-hmotnejších ,,vecí,, a tak v skratke, pre ľudí, ktorí váhajú, či to, čo s vami zdielam má nejaké opodstatnenie … by som to zhrnula do jednej vety:

Jediná pravda je v to, čo veríme.

(text volne preložený do Michael Love, viac o meditácií v angličtine nájdeš TU.)


A na úplný záver s vami zdielam ešte jedno krásne SVETLO v podobe hlasu krásnej duše Michaeli Jančekovej. Miška túto pesničku čerstvo celú vytvorila a venovala matke Zemi – našej PachaMame.

Ďakujeme.!

 Vypočuť pesničku.