Ako yoga umožní žiť šťastnejší život?

Ako yoga umožní žiť šťastnejší život?

Môj ďaľší blog bude trochu odlišný ako všetky predošlé. Bude iný v tom, že sa v ňom s vami podelím o myšlienky respektíve pocit.  Je to blog o tom ako Vám yoga a vesmírne zákony umožnia žiť šťastnejší život. Jasné, že veľa ľudí je šťastných, vyrovnaných a  pociťuje celkovú spokojnosť tela aj ducha v sebe. Avšak čo existuje pre tých, ktorých možno na chvíľu z pohybu odstavil nejaký zdravotný problém? Alebo čo nikdy nezažili aké to je, cítiť sa dobre vo vlastnom tele? Je jedno koľko má telo rokov alebo koľko človek zabehol či odcvičil, s yogou sa dá začať vždy.

Pre mnohých je yoga strateným kľúčom k odomknutiu izby s elixírom mladosti a spokojnosti.

Už ste stretli inštruktora yogy, ktorý sa jej venuje niekoľko rokov, napríklad aj 20? Jeden taký ma učil a hoci mal 60 vyžarovala z neho energia. Ale čo som tým vlastne chcela povedať? J Osobne sa yoge venujem len pár rokov, učila som aktívne rok a zo zdravotných dôvodov som musela na určitý čas prestať. Opäť začínam a cítim ako telo zoslablo a to len za pár mesiacov. O to viac sa teraz dokážem vcítiť do pocitov začiatočníkov, do pocitov ľudí, ktorí sa nikdy nehýbali a začinajú s yogou aj v zralom veku.

Klobúk dole Vám všetkým!

Yoga je stará tisícky rokov a my jej malinkú časť spoznávame až teraz. Narodili sme sa na Slovensku, kde yoga si k nám našla cestu len pred pár rokmi. Neviem ako Vy, ale všimli ste si ten záujem ľudí o yogu? A to aj ľudí skôr narodených, ktorí potom začnú mladnúť a cítiť sa dobre vo svojom tele a časom aj mysli.

Pár rokov som cvičila mimo Slovensko, bolo mi dopriané vyskúšať si štúdia v Austrálii, v USA či v Anglicku. V zahraničí je v každom väčšom a už aj menšom meste yogové štúdio a je plné veselých ľudí. Prečo?  J Teší ma, že yoga prišla aj k nám, že máme možnosť chodiť na workshopy skúsených učiteľov, že vznikajú yoga štúdia a vytvára sa komunita ľudí, ktorí nepodľahli konzumnému spôsobu života.

Yoga sa nielen stará o čistotu Tvojho fyzického a duchovného tela, ale aj spája rovnako zmýšľajúcich ľudí.  Niekde som čítala a pousmiala sa nad vetičkou “ yogín k yogínovi sadá „.

Teším sa na Vás opäť, na známe aj nové tváre.

… a okrem iného prajem veľa úsmevu aj na horách 🙂

Óm Shanti

Deni