Jin joga je liečivý dar tichej mysle a obnovenia energie v tele

Jin joga je liečivý dar tichej mysle a obnovenia energie v tele

O JIN JOGE – JEJ BENEFITY PRE FYZICKÉ, PSYCHICKÉ AJ ENERGETICKÉ TELO

Ľudia, ktorí chodia pravidelne na moje hodiny mi často krát prezradia ako veľmi im jin joga zmenila život a priniesla doň viac pokoja a HARMÓNIE.

Jin joga je opakom jangových hodín, kde sa predovšetkým zapájajú svaly a buduje sa vnútroná sila. Avšak práve tá skutočná vnútroná sila sa ukrýva v JEMNOSTI.

Na jin joge sa snažíme všetky svaly uvoľniť a tým aktivovať práve jemné spojivové tkanivá (väzy, šľachy, facsiu). Dlhé zotrvávanie (3-5minút) v pozíciach umožní sa k nim dostať a stimulovať ich, zlepšovať ich kvalitu.

Praktikovať jin jogu je výborné hlavne, čím sme starší a telo tuhne. Jinka pomáha zlepšovať stavbu kostí, zdravie a mobilitu kĺbov a mnohé iné. (prečítaj si viac na internete)

Navyše jin joga pomáha OBNOVOVAŤ pohyb energie = čchi = prána = živa v našom tele. Táto energia čchi je obnovovaná primeraným pohybom, meditáciou a uvoľňovaním.

Počas jinky, keď sme v určitej pozícií, čchi nemôže príliš dobre cirkulovať na určitú dobu a preto prúdi do spojivových tkanív, kde sa zhromažďuje. Keď sa pozícia uvoľní, rozprúdi sa ENERGIA intenzívnejšie do tela.

Čchi je pre život dôležitá. Nesprávnym životným štýlom (alkohol, cigy, stres, príliš veľa športu…) sa čchi míňa a človek pomaly stárne a odchádza. Obnovou čchi si obnovuješ život a vitalitu v sebe.

Podľa čínskej medicíny, čchi prúdi meridiánmi, to sú energetické dráhy v našom tele. Sú všade ako taká živá sieť. Aby sa naše telo udržalo v zdraví, je dôležité, aby energia v týchto meridiánoch volne prúdila.

Keď táto sieť je narušená rôznymi blokáciami, stuhnutosťou hlavne v oblasti bedrových kĺbov, aj inde, môžu vznikať rôzne telesné potiaže a nerovnováha. Jin joga STIMULUJE prúdenie energie v meridiánoch prepojených s našimi orgánmi, a tým ich VYŽIVUJE, čistí a omladzuje.

V neposlednej rade, počas hodiny jin jogy spozánaš výraznú liečivú silu svojho DYCHU.

Je to práve dych, ktorý nám dokáže prečistiť telo zvnútra a zbaviť nás zbytočných emócií, myšlienok, pocitov, strachov, obáv, smútku,…jednoducho všetkých nepotrebných energií, ktoré sú pre naše telo toxické.

Každá myšlienka má za následok tvoje zdravie, či chorobu.

Aj preto je dôležité mať kontrolu nad svojou mysľou, čo je často krát ťažké. (Poznám to z vlastnej skúsenosti, prešla som si v živote aj temným obdobím, kedy som myseľ nedokázala utíšiť a doslova mi podlamovala každým dňom zdravie aj život. Našťastie telo aj život sa dá obnoviť a vybudovať na novo, ak po tom túžime a niečo preto urobíme.)

V našom živote väčšinou myseľ ovláda nás. Je to preto, lebo to je jej úloha, stále niečo vymýšlať a projektovať. Získala to na základe nesprávnych nastavení, vzorcov z detstva, rodiny, či spoločnosti.

To ako myslíš, tak žiješ, tak súdiš ľudí alebo príjmaš všetko s otovrenou mysľou a vidíš vo všetkom skôr pohár plný ako prázdny, aj v ľuďoch vidíš skôr to dobré, než zlé. Ak posudzujeme ostatných alebo sa nám nepáči, čo sa deje vo vonkajšom svete a príliš kritizujeme, je to len naše vlastné ZRKADLO. Zrkadlo našej mysle = našej záhrady.

Každá záhrada sa dá však pestovať. Môžme v nej nechať zarásť burinu alebo naopak priebežne ju vytrhávať a začať sadiť kvety. Nech ti tvoj život vonia.

Pokiaľ sa o svoju myseľ nestaráme a netrénujeme ju viac do ticha a pokoja, nebude nás počúvať ako zle vychovaný pes.

Ak myseľ dokážme stíšiť a povedať jej, čo v nej túžime si pestovať a čo nie, bude nám krásne slúžiť k tvoreniu, ako dobre vychovaný pes. Už nebudeme viac obete, ale TVORCOVIA svojho života.

A tak, na mojej hodine jin jogy sa učíme spoločne VĎAKA DYCHU svoju myseľ stíšiť a pozorovať.

JOGA JE DAR.

Je to liek pre ľudstvo a ja som veľmi rada, že ju môžem spoznávať a zdielať.

Lebo v živote máme len jednu šancu v tomto tele ho prežiť v radosti a zdraví.

Nech ti joga otvára tvoje vnútorné dvere poznania.

Nech sa ti príjemne žije.

A svet bude krajší.

Namasté

s láskou

Deni

💜

prečítaj si  –> AKO SA PRIPRAVIŤ NA HODINU RELAX JIN JOGY, aby mi bolo dobre?


AKTUÁLNE TERMÍNY HODÍN JOGY SRDCOM SO MNOU (online alebo naživo) zdielam v uzatvorenej ,,VIP“ 🙂 skupine: HODINY JOGY SRDCOM S DENI HA

Ak chceš so mnou cvičiť a skutočne túžiš vďaka joge srdcom niečo v sebe ako aj vo svojom živote zmeniť, kľudne sa tam pridaj. Rada tvoj prístup schválim a budem sa tešiť na spoločné chvíle. 

Pridaj komentár