Depresia ako dar pre znovuzrodenie a odvahu

Depresia ako dar pre znovuzrodenie a odvahu

Je skoro ráno a prišiel čas napísať ďalší článok,…

... lebo čo ak môj príbeh z pekla na slobodu pomôže a nakopne do odvahy práve TEBA?

Je to dlhý článok.

A tak je určený pre tých, ktorí majú čas si ho prečítať a túžia rásť a inšpirovať sa možno aj vďaka mojím slovám a životnému príbehu.

V článku sú použité fotky, keď som vo svojej koži, vo svojom flow. Počas temných období nebolo chuť fotiť prítomnosť. Cítila som sa škaredá, stará, nepotrebná, osamelá a bez života a úsmevu v tvári.

KEBY MI NIEKTO POVEDAL ešte v lete 2022, že v októbri vytvorím silný harmonizačný víkendový pobyt, stretnem krásnych nových ľudí, obnovím spolupráce v oblasti healingu, budem učiť na festivale, v jogových štúdiach, presťahujem sa do Trenčína, stretnem chodiaci vesmír v mužskom tele a v novembri odletím študovať opäť ajurvédu a jogu na Srí Lanku, kde zorganizujem Ajurvédsky jogový pobyt, aby sa mohli pridať tí, čo si vážia svoje zdravie nadovšetko, prežijem krásne vianoce so sestrou a jej rodinkou na Slovensku a následne opäť odletím na Srí Lanku, kde koncom apríla 2023 vytvorím ďalší ozdravný transformačný pobyt s výstižným názvom a kde budem spokojne žiť celé 4mesiace počas obdobia, kedy je u nás zima, TAK NEUVERÍM !!!

Opäť sa mi dejú malé ~ veľké zázraky, od kedy som sa rozhodla veriť hlasu duše a tvoriť si svoj život, tak ako túži moje srdce a nie ako sa obáva moja hlava, či to dokážem.

Leto 2022 som už po 3tí krát v živote prežila svoju malú SMRŤ a s ňou aj svoje ZNOVUZRODENIE.

Tento krát to bolo iné, silnejšie a skutočne život ohrozujúce. Kto nezažil stavy úzkosti, depresie, či panické záchvaty, tak sa mu to ťažko chápe. Avšak existuje nespočetne mnoho ľudí, čo si týmto peklom prešlo alebo ešte stále prechádza.

Prečo sa nám to deje?

Môže to byť z viacerých dôvodov, od medicínskych, ktoré vysvetľujú, že to vzniká kvôli nedostatku serotonínu a iných chemických procesov v mozgu, po traumy prežité v prenatálnom období a v detstve, ktoré sa nám uložili v našom emočnom tele. Keďže ako deti sme sa nevedeli brániť a ventilovať strach, uložil sa tam a v neskoršom veku nás dobehol.

Rovnako podobné stavy psychickej nerovnováhy vznikajú predovšetkým u citlivejších ľudí, ktorí majú v sebe skryté iné vzácne dary. Sú to väčšinou ľudia, ktorých energia nie je v súlade so systémom a zrýchleným svetom a nedokáže sa inak prejaviť ako napätím v tele a psychickou poruchou. Takýto ľudia si prechádzajú v živote častokrát doslova peklom, netušiac, že sa im to deje, pretože majú v sebe silný navigačný kompas ich duše.

Naše telo je ten najmúdrejší nástroj, ktorý máme. Keď ho dokážeme počúvať, ukazuje nám cestu za zdravím a šťastným životom.

To, že sme viac než len telo, ktoré sa skladá z mäsa a kostí, viac už nie je tabu. Sme duša v tele s vedomím. Každé vedomie sa túži posúvať vyššie. Každá duša túži prežiť tú chvíľu, čo jej bola daná na Zemi, v radosti a napĺňať svoje poslanie, nech je akékoľvek.

Častokrát je to práve v obdobiach smútku a utrpenia, kedy sa naša duša pýta o pozornosť.

Ak jej ju nedáme a niečo vo svojom živote, či už sa to týka práce, priateľov, partnera, stravy, myslenia, prostredia nezmeníme, ochorieme. U niekoho sa to deje na fyzickom tele u niekoho na psychickom.

Deje sa to, aby bola znovu nastolená ROVNOVÁHA. Funguje tak vesmír, príroda a aj my, lebo aj my sme súčasťou prírody. Všetko je prepojené a všetko so všetkým súvisí. Opisovať moje temné obdobia by bolo na dlho. Neboli až také dlhé, trvali pár mesiacov, avšak keď ste ponorení v utrpení, zdá sa, že to trvá celú väčnosť.

Tromi slovami by som to nazvala peklo, tma, horor.

Mnoho ľudí ho žije v menšom, či väčšom rozsahu. Citlivejší ľudia to vnímajú viac a tak aj ich prejavy sú oveľa silnejšie. Ich vnútorný hlas neostáva potichu, ale cez tieto symptómi v tele a v hlave kričí, aby urobili vo svojom živote zmenu a našli ODVAHU a POZNANIE, ktoré im pomôže sa ZNOVU ZRODIŤ, vynoriť sa z tmy na svetlo.

Temnú noc duše, ako sa jemnejšie označuje stav, kedy nás sabotuje naša vlastná myseľ, som zažila v mojom živote vždy v časoch veľkých zmien. Kedy som potrebovala pochopiť, že moje telo a intuícia sú múdrejšie než to, čo mi hovorí hlava a nejaké pravidlá spoločnosti, že by sa malo.

Úplne prvá prišla, keď som mala 28 a nebola až taká silná, ako tie čo prišli o pár rokov neskôr. Vtedy som sa vrátila po 13rokoch života v zahraničí na Slovensko a snažila som sa zamestnať do ,,bežnej“ práce. Napríklad v Bratislave v korporáte Henkel, v Prahe ako manažérka marketingu, v Banskej Bystrici ako asistentka riaditeľky Slovenskej sporiteľne. Všade som nevydržala dlhšie ako tri dni a musela som dať okamžitú výpoveď.

Cítila som dezorientáciu, pískanie v ušiach, moj mozog prestával fungovať, nedalo sa mi plynule komunikovať ako bežne. Netušila, čo sa mi deje. Topila som sa v strachu, v sebeobviňovaní, že som neschopná sa zamestnať, tak ako všetci ostatní, iba som spala a plakala. Navštívila pár psychiatrov, pričom každá ich návšteva ma dala ešte viac dole. Trvalo to celé asi mesiac.

Našťastie zázrakom vtedy prišla nečakaná zmena. Odišlo to zo dňa na deň, keď som sa rozhodla odletieť, žiť a pracovať do Anglicka. Tam som sa začala intenzívne venovať hot yoge u toho najlepšieho učiteľa, akého mi mohol vesmír vtedy poslať, bol ním Jozef Wiewel. Keď mal 40, tiež si prešiel depresiou a bol to práve on, ktorý mi raz povedal: ,,Deni, depresia je dar, keď ju prežiješ, ušetrí ti mnohé roky života“. V súčasnosti má Jozef okolo 70rokov, sem tam ho navštívim a ostávame v kontakte. Je jedeným z najlepších učiteľov jogovej anatómie, ku ktorému sa chodia vzdelávať študenti a lektori z celého Anglicka.

Ďalšia epizóda prišla nečakane ako tsunami o 8rokov neskôr

Počas prvej vlny kovidu, keď väčšina ľudí, kde som práve úspešne a s dobrým pocitom v srdci, dokončila jogový pobyt a začala znovu študovať tradičnú tantra jogu, utekala z ostrova Koh Phangan. Napriek panike, ktorý vládol na ostrove, ja som sa rozhodla inak. Necítila som strach, následovala som svoju intuíciu, hlas srdca a odsťahovala sa hlboko do džunle. Nikto vtedy netušil, čo sa to vlastne vo svete deje.

Odišla som tam spolu s fajn ľuďmi z ašrámu (dvomi Nemkami, jednou Gréckou Rakušankou a Švajčiarom). Presťahovali sme sa na východné poprežie ostrova do jednoduchých chatiek medzi palmami, ďaľeko od ľudí. Vybavili sme sa jedlom a kadečím užitočným na prežitie, keby náhodou fakt prišiel koniec sveta alebo by chceli úplne zavrieť ostrov. Tam sme prečkali prvú vlnu. Náš domeček bol lacný a jednoduchý na mieste bez turistov, s výhľadom na východ Slnka. V okolí len pár domácich, najbližšie jedlo bolo asi 20minút na skútri.

Tam som úplne vypla, vítala každé ráno slnko z terasy, ktorá bola 3kroky zo spálne bez okien, cvičila si aj učila jogu sem tam online. Mala som čas zdravo variť, kúpať sa nahá sama so Slnkom, čítať a robiť, čo ma práve baví. Bolo to práve tu, kde ma učila príroda, vietor, dážď, oblaky a všetko živé načúvať jej múdrosti a harmónii. Po niekoľkých mesiacoch v ,,raji“, som sa vrátila na Slovensko, kde som sa veľmi tešila, že budem znovu zakladať pokračovanie jogového štúdia v nových krásnych priestoroch v centre mesta BB. Avšak stalo sa niečo absolútne pre mňa nečakané. Prišli mesiace hotového pekla, v ktorých som zaživala obrovské utrpenie a prešla si hlbokým pádom na dno.

Je to dlhý príbeh a práve o ňom a dvoch ďalších epizódach, kedy sa mi spustila silná depresia, práve píšem knihu, so zámerom, aby dala nádej všetkým, čo prežívajú podobné obdobie temna. Ak sa vše podarí, uzrie svetlo sveta už tento rok 2023 a verím, že pomôže nielen tým, čo si prechádzajú touto často krát desivou, častokrát život ohrozujúcou chorobou, ako aj tým, ktorí pomáhajú takému človeku prežiť a neutopiť sa.

Keď ochorieme, či už fyzicky alebo psychicky, je to len preto, že naša duša sa túži uzdraviť a žiť svoje poslanie, každý ho máme. Aj byť mamou, ktorá rozdáva svoju lásku, je jedným z nich. Poznať spôsoby a nástroje ako znovu v sebe obnoviť pre naše zdravie tela ~ mysle aj duše, tak dôležitú ROVNOVÁHU je vzácny poklad.

Ja ho rokmi študujem, predovšetkým kvôli sebe, aby som nepremárnila tak vzácny čas, ktorý som tu na Zemi dostala. Študujem rôzne nástroje seba uzdravovania aj preto, že som videla ochorieť na rakovinu moju maminu a bolo to najhrošie, čo sa mohlo stať. Do neba mi veľmi skoro odišiel aj môj ocino, keď som mala 18. Sama som si prešla silnou alergiou, auto imunitným ochorením zvaným žihľavka, kde mi doktori tvrdili, že to mám na celý život a testovali na mne liečbu cez rôzne tabletky a hospitalizácie v nemocniciach.

Napokon aj z dôvodu toho, že poznám aká hrôza sa ukrýva pod slovom, ktoré som v stave beznádeje sa bála vôbec vysloviť. Mám k nej predispozíciu zrejme kvôli obrovskému strachu a traume prežitej v detstve a v prenatálnom obodbí, ktorá nebola spracovaná. Je v nej ukrytý strach z toho ako sa o seba postarám, strach z existencie, keď nebudem následovať dav a chodiť do bežnej práce, ktorá by mi mala poskytnúť nejaké tie istoty.

Zdravie je to najvzácnejšie, čo máme.

Kto o neho raz prišiel, tak vie a následne robí vše v živote preto, aby sa o neho s láskou staral. Alebo, samozrejme sú aj ľudia, ktorí ostanú v roli obete, za svoju chorobu obviňujú okolie, odovzdávajú sa do rúk lekárom a zabúdajú alebo nechcú prevzdiať plnú zodpovednosť za svoje zdravie do svojich rúk. Stratili nádej na uzdravenie, kým ešte žijú. Každý to nejako máme, aby sme pochopili dôležité lekcie. Vďaka týmto skúsenostiam sa stávame lepším človekom ako pre seba, tak aj pre okolitý svet.

Šťastie nie je zadarmo, vychádza z tvojich každodenných činov. ~Dalajláma

Férové je to v tom, že každý máme šancu sa z toho dostať. Je to o rozhodnutí a následnej práci na sebe. Je to odhodlaní život žiť a nie prežívať. Je to o transformácii strachu do lásky. Je to o nájdení cesty z hlavy do srdca, kde ego a myseľ sú naši spojenci a nie nepriatelia. Je to o vďačnosti, odvahe a neutíchajúcej túžbe žiť svoje sny a nevzdať sa ich, nech sú naše okolnosti akékoľvek zložité. Je to o slobode, ktorá prichádza, keď prestaneme lipnúť na minulosti, materiálnych veciach a projekciách našej mysle.

POKOJ V DUŠI, radostné a láskavé srdce a zdravé telo sú klenoty, o ktoré má zmysel sa starať. Pre mňa sa starostlivosť o ne stalo prioritou číslo 1. Prajem to každému, aby sa ľúbil natoľko, že dá v živote seba na prvé miesto a nájde si každý deň čas, aby sa postaral o HARMÓNIU tela, mysle aj duše.

 ~ ~ ~

Okrem štúdia jogy a ajurvédy sa ponáram hlbšie do štúdia a tvorby rozborov GÉNOVÝCH KĽÚČOV a HUMAN DESGINU, ktoré mi zázračne pomohli sa dostať z poslednej temnej epizódy von ~ z tmy na svetlo a v 39rokoch sa znovu narodiť.

VĎAKA POZNANIU, KTORÉ V SEBE NESÚ a ktoré si potrebovala moja duša o sebe prečítať čierne na bielom, uvedomiť si svoje tiene ako aj pod nimi skryté dary mi doslova zachránili život. Niekedy nám náš vnútorný hlas nestačí, aby sme si dôverovali alebo je prekričaný hlasom z vonku, od ostatných ľudí, ktorí sa nám snažia poradiť ako najlepšie vedia. A to potom v nás vytvára zmätok a my zrazu nevieme rozlíšiť, čo je naše a čo cudzie. Čo je správne a čo je umelo vytvorené niekym alebo niečim, maskované za pravidlá, že takto by sa to malo. Každý máme tú svoju originálnu cestu životom.

PREČO TO ROBÍM?

Pretože je to mojím poslaním, byť inšpiráciou pre ostatných a pomáhať im nájsť v sebe odvahu vykročiť na cestu za šťastím, do väčšej slobody, lásky a harmónie.

Pretože som si prešla peklom a viem pochopiť každého, kto sa tam dočasne ocitol.

Pretože je pre mňa tou najväčšou odmenou vidieť premenu smutného človeka v rozžiarenú bytosť, ktorá má dostatok lásky pre seba a ktorá si praje, aby aj ľudia okolo nej boli šťastní.

Ak ťa tento článok zaujal alebo si prechádzaš temnotou a máš strach, že to nikdy neskončí, dovolím si tvrdiť, že URČITE TO RAZ SKONČÍ A TY Z TOHO VÝJDEŠ AKO VÍŤAZ, len to prosím nevzdaj!

Všetko sa dá zmeniť a všetko sa raz zmení. Niekedy stačí sa ,,len“ pre to rozhodnúť. V tom momente sa v tebe začne generovať obrovská kreatívna sila, ktorú si už nedáš nikomu a ničomu vziať.

Ak cítiš, že ti môžem v niečom pomôcť alebo by si chcel/a vedieť viac o svojej duši a mape života vďaka ROZBORU GK A HD, kľudne sa mi ozvi.

Sme tu, aby sme si pomáhali jeden druhému rásť.

Nie si v tom sám/sama.

Dokážeš to.

s láskou

Nech moja odvaha chráni Teba a nech Tvoja odvaha chráni mňa.

~ ~ ~ VYTVORENÉ ZO SRDCA AKO DAR ~ ~ ~

==> dychové cvičenie pre OBNOVENIE ROVNOVÁHY natáčané v džungly v Thajsku

==> online mini kurz jogy srdcom ZADARMO pre teba nájdeš na mojom youtube (8krátkych jogových videí natáčaných na Zanzibare s názvom cesta k sebe)

==> audio nahrávka vedenej relaxácie s muzikoterapiou na sitár v spolupráci s hudobným producentom Jozefom Hnidzikom

Pridaj komentár